Čekiškas tamsus alus „Bakalar“, 0,5L 3,8%

Čekiškas tamsus alus „Bakalar“, 0,5L 3,8%

Kategorija:

Alus: Tamsus, Filtruotas
Stilius: Lager, Čekijos Lager, Čekijos Tamsus Lager
Regionas: Čekija
Gamintojas: Rakovnik
Prekinis ženklas: Bakalar
Fermentacijos tipas: Apatinė fermentacija
Tvirtovė: 3,8%
Tūris: 0,5 l

Spalva
Alus turi būdingą tamsiai rudą spalvą su balta galvute.

Skonis
Alaus skonis sodrus, ryškus apynių kartumas ir lengvas saldumas.

Aromatas
Alaus aromatas alsuoja saldžiais karamelės tonais ir švelniomis apynių natomis.

Gastronominiai deriniai
Alus dera su mėsos patiekalais, rūkyta mėsa, užkandžiais, užkandžiais.

Įdomūs faktai
"Bakalar" Tmave Vycepni yra puikus tamsus šviesus alus, sukurtas iš Moravijos miežių salyklo ir Zatec apynių. Alus užkariauja sodria tamsia spalva, tiršta balta puta, švelniomis apynių natomis ir saldžiais karamelės atspalviais. Tamsus alus „Bacalar“ yra daugkartinis įvairių tarptautinių konkursų laureatas.

Alus visada buvo gaminamas Rakovniko mieste, tačiau oficiali alaus gamybos pradžios data mieste yra 1454 m. Tuo metu pagrindinėje miesto aikštėje veikė 5 alaus daryklos, kurios aptarnavo 17 salyklinių. 1454 m. karalius Ladislovas oficialiai pripažįsta alų iš Rakovniko, suteikdamas miestui vadinamąją „mylės teisę“, pagal kurią miestiečiai galėjo laisvai parduoti savo gaminį „vienos mylios atstumu nuo miesto vartų“.

1588–1589 m. Rakovnike gyveno aukšto išsilavinimo bakalauras Jiří Pička Piseckis, kuris buvo vietos mokyklos direktorius, labai mėgo alų ir puikiai išmanė aludarystę. Už linksmą nusiteikimą jis buvo pramintas „Žaismingu Bacalar“. Būtent jo garbei iki šių dienų gaminamas alaus prekės ženklas „Bacalar“, o tai yra aukštos kokybės garantija.

Plėtojant pramoninę gamybą 1867 m., Rakovniko gyventojai įkūrė didelę alaus daryklą, kuri pakeitė daugybę mažų alaus daryklų. Augalas sparčiai vystėsi ir klestėjo. Nepaisant sunaikinimo per Antrąjį pasaulinį karą, ilgametę prastovą nuo 1997 iki 2004 metų, daugybę reorganizacijų, gamykla sugebėjo ne tik išlikti, bet ir tapti vienu populiariausių ir gerbiamų gamintojų ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje.